Keskluku mure

Mees, vaata kus sa istud
Vasta
don-A
kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 15 Jaan 2008, 00:17
Asukoht: Pärnu

Keskluku mure

Postitus Postitas don-A » 12 Veebr 2008, 00:37

Tervist kõigile

Mõne nädala eest sain sierra omanikuks. Välja valisin kõige tavalisema 91 aasta clx'i, millel ei ole kahjuks
kesklukku. Plaanis on see ise paigaldada. Sai ka polstrid korraks ära võetud, et aimu saada millega tegu. Nüüd ports küsimusi:

1. Kus on kesklukuga sierradel paigaldatud mootorid, kas kuskile lingi juurde või siis lukusti juurde?
2. Kas paigaldamisel on mul vaja ainult mootoreid või on vaja ka seda nn juhtplokki?
3. Kas kesklukuga ja ilma süsteemide puhul on ka lukustites mingi erinevus? Hetkel käib kõik ühe trossiga, nii ukse avamine kui lukku panemine ja esmapilgul ei oska ma mootorit kül kuskile pookida.

Igasugune info on teretulnud.

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Keskluku mure

Postitus Postitas Dexter » 12 Veebr 2008, 19:30

mk3 (89-93a) sierral on originaalis kesklukumootor ukse lukustaja küljes, vanematel eraldi (selline komplekt mul üle ).
mooduli osas: saab ka releedega selle süteemi teha, kuid kuidas?-ei oska kahjuks vastata

don-A
kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 15 Jaan 2008, 00:17
Asukoht: Pärnu

Re: Keskluku mure

Postitus Postitas don-A » 13 Veebr 2008, 00:36

Esialgu plaanisin osta mõne universaalse keskluku komplekti (mootorid, juhtplokk). Esimestel ustel saab ehk selle mootori panna lukusüdamikust tuleva hoova külge, kuid just tagumistega tekib probleem. Esialgsel uurimisel paistis, et see lukusti on üks kinnine kupatus, kuhu ainult tross sisse läheb.

Pole siis keegi omale ise kesklukku paigaldanud?

Kasutaja avatar
Kriss
aktivist
Postitusi: 358
Liitunud: 04 Apr 2006, 09:27
Asukoht: Talinn, Nõmme

Re: Keskluku mure

Postitus Postitas Kriss » 15 Veebr 2008, 12:30

kellegile pole sattunud kesklukuta 91-.. sierrat ja ma arvan et sul ka ei ole, sul lihtsalt ei tööta ta miskil põhjusel, mõni juhe kuskilt katki, pistik lahti.....
see muidugi minu arvamus, selle vähese info alusel mis mul on.
Jõudu

don-A
kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 15 Jaan 2008, 00:17
Asukoht: Pärnu

Re: Keskluku mure

Postitus Postitas don-A » 15 Veebr 2008, 15:01

Ei tahaks hästi uskuda. Uste sisse lähevad ainult kõlari juhtmed ja tagumiste uste sisse ei lähe mitte ühtegi juhet (pole seda ukse ja posti vahelist kummi kõrigi). Võtsin ka polstrid ära (ühe esimese ja tagumise). Ei jäänud ühtegi mootorit ka silma.

Kasutaja avatar
Shmel
aktivist
Postitusi: 216
Liitunud: 12 Apr 2006, 20:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Keskluku mure

Postitus Postitas Shmel » 28 Mär 2008, 19:49

Kriss kirjutas:kellegile pole sattunud kesklukuta 91-.. sierrat ja ma arvan et sul ka ei ole, sul lihtsalt ei tööta ta miskil põhjusel, mõni juhe kuskilt katki, pistik lahti.....
see muidugi minu arvamus, selle vähese info alusel mis mul on.
Jõudu
Minul oli ilma :D , CLX on nimeks... seal isegi juhiiste üles-alla ei käi ja puudub pistik el-aknade jaoks. Keskluku pistikud olemas.
Sierra 1,8 TD 1991 - müüdud

Kasutaja avatar
Shmel
aktivist
Postitusi: 216
Liitunud: 12 Apr 2006, 20:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Keskluku mure

Postitus Postitas Shmel » 28 Mär 2008, 19:54

don-A kirjutas:Esialgu plaanisin osta mõne universaalse keskluku komplekti (mootorid, juhtplokk). Esimestel ustel saab ehk selle mootori panna lukusüdamikust tuleva hoova külge, kuid just tagumistega tekib probleem. Esialgsel uurimisel paistis, et see lukusti on üks kinnine kupatus, kuhu ainult tross sisse läheb.

Pole siis keegi omale ise kesklukku paigaldanud?
Ostsin orikad ja panin, palju lihsam kui aretada midagi (pistikud sul kindlasti olemas :wink: ), võtta ainult koos juhtmetega ja see kummirüüs ka.
Sierra 1,8 TD 1991 - müüdud

don-A
kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 15 Jaan 2008, 00:17
Asukoht: Pärnu

Re: Keskluku mure

Postitus Postitas don-A » 29 Mär 2008, 13:23

No kesklukk sai juba peale pandud ja ostsin ka originaal mootorid koos lukustitega. Nendele lukustitele, mis minu auto küljes olid, ei olnud iseigi võimalik mootoreid külge panna, kuna polnud neid hoobasi, mis liigutavad lukusteid kinni ja lahti. Minu masinal polnud mitte ühtegi pistikut ega juhet, kõik vedasin ise. Kuna pidin auto suhteliselt laiali võtma siis paigaldasin kohe ühe odava alarmi ka, nii et saab uksi puldist juhtida. Alarmil on ka lisakanal, mille vedasin pagasnikusse. Nüüd veel vaja releed ja solenoidi, siis saan pagasnikut ka puldist avada. :D

Vasta