Uksed

Mees, vaata kus sa istud
ChiaV6
kasutaja
Postitusi: 199
Liitunud: 20 Sept 2006, 23:42
Asukoht: Raplamaa,Kohila

Uksed

Postitus Postitas ChiaV6 » 03 Okt 2006, 21:05

Mis arvate kui laseks kõik neli ust makrofleksiga täis kas summutab masinat veidike ve?
Sierra V6 2.3

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: Uksed

Postitus Postitas tamar » 03 Okt 2006, 21:17

ChiaV6 kirjutas:Mis arvate kui laseks kõik neli ust makrofleksiga täis kas summutab masinat veidike ve?
Mismõttes täis? Kuidas aknen jooksma hakkab sul siis ?

Tavaliselt pannakse pigimatti ja vilti.

Talvel mul selline teema ees :D
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

Muhkel
kasutaja
Postitusi: 184
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:13
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Muhkel » 03 Okt 2006, 21:17

võõimalik et summutab :lol:
kuid odavam/lihtsam/tõhusam oleks vast panna heli-isolatsioon,
vaat need kleebitavad pigimatid! :wink:
...Rallisõitjad sünnivad ja surevad vale kummisegu tõttu...

ChiaV6
kasutaja
Postitusi: 199
Liitunud: 20 Sept 2006, 23:42
Asukoht: Raplamaa,Kohila

Re: Uksed

Postitus Postitas ChiaV6 » 03 Okt 2006, 21:18

tamar kirjutas:
ChiaV6 kirjutas:Mis arvate kui laseks kõik neli ust makrofleksiga täis kas summutab masinat veidike ve?
Mismõttes täis? Kuidas aknen jooksma hakkab sul siis ?

Tavaliselt pannakse pigimatti ja vilti.

Talvel mul selline teema ees :D
ma mõtlesin et jätaks akna jaoks kanali vms?
Sierra V6 2.3

Kasutaja avatar
Jaanis
fanaatik
Postitusi: 654
Liitunud: 05 Apr 2006, 03:38
Asukoht: Harjumaa, Kiisa

Postitus Postitas Jaanis » 03 Okt 2006, 22:29

Tamari mõte on parem. Pane ikka pigimatt ja kui väheks jääb siis polstri taha vilt.

Kasutaja avatar
kexutaja
aktivist
Postitusi: 205
Liitunud: 07 Apr 2006, 15:50
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kexutaja » 04 Okt 2006, 16:08

makrofleks ja penoplast annavad sama efekti mis pigimatki see on juba katsetatud :wink:
klubid.ee

Kasutaja avatar
hulleq
aktivist
Postitusi: 253
Liitunud: 12 Okt 2006, 18:07
Asukoht: Harjumaa , Saku
Kontakt:

Postitus Postitas hulleq » 14 Okt 2006, 23:13

ja kas pigimatt pannakse uksepleki kylge ( liimine pool ma mõtlen ) ???
ma pole ming turist 8)

Kasutaja avatar
Jaanis
fanaatik
Postitusi: 654
Liitunud: 05 Apr 2006, 03:38
Asukoht: Harjumaa, Kiisa

Postitus Postitas Jaanis » 15 Okt 2006, 14:43

hulleq kirjutas:ja kas pigimatt pannakse uksepleki kylge ( liimine pool ma mõtlen ) ???
Kas saab teistmoodi veel panna???
Enne puhastad pleki ära tolmust ja õlist, siis lõikad tükid välja ja lased fööniga pigimati kuumaks ning paned paika. Proovi nii panna, et õhumulle vahele ei jääks muidu suvel suure kuumaga võib pigimatt lahti tulla.

Kasutaja avatar
hulleq
aktivist
Postitusi: 253
Liitunud: 12 Okt 2006, 18:07
Asukoht: Harjumaa , Saku
Kontakt:

Postitus Postitas hulleq » 15 Okt 2006, 15:53

eks ma proovin :P
ma pole ming turist 8)

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tamar » 16 Okt 2006, 07:55

sierramen kirjutas:
hulleq kirjutas:ja kas pigimatt pannakse uksepleki kylge ( liimine pool ma mõtlen ) ???
Kas saab teistmoodi veel panna???
Enne puhastad pleki ära tolmust ja õlist, siis lõikad tükid välja ja lased fööniga pigimati kuumaks ning paned paika. Proovi nii panna, et õhumulle vahele ei jääks muidu suvel suure kuumaga võib pigimatt lahti tulla.
Keegi soovitas ka osta ruberoidi, samade omadustega mis pigimatt aga tunduvalt odavam. Seal on kile ja see kuumaks lasta ja kinnipanna pidavat vägahästi kinnijääma kilega pannes. Ostsin rulli aga noh eijääd millegipärst -tsenseeritud- kinni. Talvel võtan sisu välja ja panen põhja üle, harjutan enne kui jälle ustejuurde lähen.
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

ChiaV6
kasutaja
Postitusi: 199
Liitunud: 20 Sept 2006, 23:42
Asukoht: Raplamaa,Kohila

Postitus Postitas ChiaV6 » 16 Okt 2006, 09:12

tamar kirjutas:
sierramen kirjutas:
hulleq kirjutas:ja kas pigimatt pannakse uksepleki kylge ( liimine pool ma mõtlen ) ???
Kas saab teistmoodi veel panna???
Enne puhastad pleki ära tolmust ja õlist, siis lõikad tükid välja ja lased fööniga pigimati kuumaks ning paned paika. Proovi nii panna, et õhumulle vahele ei jääks muidu suvel suure kuumaga võib pigimatt lahti tulla.
Keegi soovitas ka osta ruberoidi, samade omadustega mis pigimatt aga tunduvalt odavam. Seal on kile ja see kuumaks lasta ja kinnipanna pidavat vägahästi kinnijääma kilega pannes. Ostsin rulli aga noh eijääd millegipärst -tsenseeritud- kinni. Talvel võtan sisu välja ja panen põhja üle, harjutan enne kui jälle ustejuurde lähen.
Kallis ruberoidi rull oli muidu?


ChiaV6 nüüd uuel töökohal/teeb autodele spoilereid/suusaboxe jne :D
Sierra V6 2.3

kersti
Klubi auliige
Postitusi: 1213
Liitunud: 27 Okt 2006, 10:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas kersti » 27 Okt 2006, 12:06

Teemasse natuke veel - makroflexi ei kõlba panna, see korjab niiskuse sisse. Selle jaoks on õige vahend pigimatt. Teed ukse lahti, puhastad seest pleki atsetooni vmt ära, paned kihi (või 2) näiteks 4mm pigimatti ja on kohe tunduvalt vaiksem. Kui nüüd veel tahad, siis paned ka sisemisele plekile pigimati, ja paned sellega kõik _mittevajalikud_ augud kinni.
Nii saad ukse sees olevale kõlarile ka enam-vähem kõlakambri.
Kui nüüd veel vähe, siis pane ka vilti uksepolstri alla, siis on max.
Ehitusliku, nn tehnonikol vmt, võib uste küljes suht ära unustada. Kuuma suvega tuleb see kõik lahti. Põrandale ehk kannatab panna, mujale küll mitte.

rookierice
turist
Postitusi: 25
Liitunud: 17 Nov 2007, 12:39

Re: Uksed

Postitus Postitas rookierice » 08 Veebr 2008, 13:51

igasugu muid mökse on ju ka, valmis asjad väikestes purkides on kallid aga katseta ja sega ja võid mingi hea asja saada.

Kunagi naised saunas rääkisid et vedelbituumeni (põhjamastiks?) segamine klaaskiudpahtliga pidi parema tulemuse jätma kui see usa kreem noisex või mis ta nyyd oligi.
Igal juhul vormitavat asja mõnus panna kus vaja saab õhemalt (mahub aken mööda käima) kus vaja saab paksemalt panna. Pigimatiga raskem selles osas.

Aga mingist hetkest alates pole mõtet seda bituumenit ka enam toppida orig uksed on lihtsalt pehmed. bituumen annab kaalu juurde ja alandab uksepleki resonantssagedust, aga vibratsiooni ära ei kaota ju. Selles mõttes võib (kui aken ei pea lahti käima) ukse täis laskmine mingi vahuga (mitte makroflex soovitavalt) samahästi kui mitte pareminigi toimida. Toimisviisilt sama mis kärgpaneel ja need on kyll jäigad ning suhteliselt myrasummutavad. Ukse sisemise ja välimise pleki vahele tugede keevitamine täidaks ka sama eesmärki. Lihtne ja loogiline, kahemõõtmeline asi on vedel, 3mõõtmeline jäik.

Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Re: Uksed

Postitus Postitas Jesper » 10 Veebr 2008, 00:52

Ehitusmatt on jama, odav on küll ja nii kergelt tegelt lahti ei tule, aga müra ka ei summuta. Proovisin oma autos ja kiskusin kõik jälle välja.

Kasutaja avatar
poko
kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: 08 Dets 2006, 13:09
Asukoht: TLN

Re: Uksed

Postitus Postitas poko » 12 Veebr 2008, 20:37

Mulle just ford meeldib selle pärast et kui 90 sõidad, tunne oleks nagu 150 mingis autos kus müra pole :lol:

Vasta