Elektrilised lisaseadmed.....

Tuled, juhtmestik, elektroonika
Vasta
Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Elektrilised lisaseadmed.....

Postitus Postitas IvoK » 13 Okt 2009, 23:34

Kuna viletsad ilmad pressivad peale, siis tekib ka rohkem seda aega mida autode peale kulutada.

Lähiajal plaan hakata teise sierra pealt elektrilisi lisasid enda rohelise sierra peale ümber tõstma, kuna neid lisasid on seal terve hunnik, siis tekkinud mõned küsimused, äkki keegi oskab vastata. :?:

1. Kas kõigil sierra-del (või kas üldse) on enamus el lisade valmidus olemas kuskil armatuuri all juhtmed/pistikud kaitsmekarbist. ???

2. Või pean hakkama kogu juhtmestiku ringi tõstma (olen korra harutanud ja isegi maha kakkumine ei sujunud eriti). ???

3. Kaitsmekarp peaks kõikidel mk2/mk3 bens dohc sierra-del olema ühesugused. ???

4. Või pean oma sierral kaitsmekarbi lahti lammutama ja siis need lisade juhtmed/klemmid enda sierra kaitsmekarpi istutama. ???

Kohe kuidagi ei ole huvi kogu juhtmestiku vahetama hakata. !!!

Ehk keegi oskab mõnes asjas kaasa rääkida ja vb on sellest teemast ka mõnele veel kasu. !!!
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

Visible
fanaatik
Postitusi: 987
Liitunud: 15 Apr 2006, 17:52
Asukoht: Haapsalu/Tallinn

Re: Elektrilised lisaseadmed.....

Postitus Postitas Visible » 14 Okt 2009, 07:40

Selle lisade valmiduse saad lihtsalt selgeks teha. Võta kindalaegas maha ja haruta sealt natukene edasi. Üsna klaasi nurga juures olid minu auto kolm või neli tühja pistikut. Üks on kindlasti el. akende oma ja ülejäänud arvatavasti siis kas el. peeglid või muu selline asi.
Kaitsmekarbid peaks olema samad. Ei mäleta nüüd kas tühjade kohtade peal olid juba tehasest klemmid pandud või tuli need ise panna. Aga selle saab kiirel vaatlusel kaitsmekarpi selgeks teha. :)

Teet01
aktivist
Postitusi: 435
Liitunud: 04 Apr 2006, 18:48
Asukoht: Tartu

Re: Elektrilised lisaseadmed.....

Postitus Postitas Teet01 » 14 Okt 2009, 20:21

Jah, ilmad on jaheda võitu ja mina naudin külmadel hommikutel oma sierras juba mitu nädalat istmesoojenduste võlusid :D El. peeglite ja akende pistikuid minul ei olnud igatahes. Või ma otsisin valest kohast lihtsalt.
Kogu juhtmestiku vahetamine ainult lisade pärast on arulage ettevõtmine. Uuri elektriskeeme ja vaata, millistesse ahelatesse millist lisa panna tohib. Osta ise juhtmed, mingid pistikud ja hakka aga näputööga pihta. Sa võid isegi vajalikud juhtmed teise auto juhtmestiku küljest ära lõigata ja oma autole õigete kohtade peale külge joota.

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: Elektrilised lisaseadmed.....

Postitus Postitas IvoK » 14 Okt 2009, 20:58

No kuna sellel sierra-l on pm kõik sierra-le ettenähtud tehase lisad vist peal, va istmesoojendus, sellepärast alguses mõtlesin et ÄKKI on lihtsam kogu juhtmestik ümber tõsta, kuna aga ma ühte täiesti lisade vaeset dohc-il olen juhtmestiku maha kraapinud ja see töö küll minu suurim sõber ei olnud, sellest ka kahtlused ja kui ma sellel lisadega sierra-l armatuuri alumise osa eemlasin ja vaatasin, siis on seal ikka väga PALJU juhtmestikku/plokke. Kogu juhmestiku vahetusega oleks garanteeritud mitupäeva (kui mitte nädalaid) kõvat keppi ja halvimal juhul lõpuks varajane jaanituli. :roll: :roll:
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

Vasta