Esitulede reguleerijad

Tuled, juhtmestik, elektroonika
Vasta
Kasutaja avatar
dub
kasutaja
Postitusi: 53
Liitunud: 03 Juul 2012, 00:38

Esitulede reguleerijad

Postitus Postitas dub » 23 Nov 2012, 13:43

Tere,

teema järgmine, ostsin kasutaja janre käest omale esituled, mis tulid erinevate tulede reguleerijatega.
Enne kui lahti hakkan kiskuma siis mõtlesin, et küsin igaksjuhuks siit üle, kumb on mõistlikum, kas vahetada reguleerija ära(kui võimalik) või lõigata juhtmete küljest pistik lahti ja vahetada see õige vastu välja, mis istub sinna auku ja kas seljuhul hakkab ta töötama? Või siis oleks targem osta uus tuli koos õige reguleerija pesaga?

Rene

kalevipoeg
aktivist
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Apr 2008, 22:09
Asukoht: Tallinn Ja Viimsi

Re: Esitulede reguleerijad

Postitus Postitas kalevipoeg » 24 Nov 2012, 02:33

Tere

Küsimus on küll veidi arusaamatu, kuid püüan vastata.
Tulede reguleerijad peavad ühesuguste pistikupesadega olema, ei piisa kui aretad ühele juhtmele otsa uue pistiku. Süsteem on erinev ja peab ühtima salongis oleva nupuga.

Kalev

Kasutaja avatar
dub
kasutaja
Postitusi: 53
Liitunud: 03 Juul 2012, 00:38

Re: Esitulede reguleerijad

Postitus Postitas dub » 24 Nov 2012, 23:04

Aitäh, see vastas osaliselt mu küsimusele. Aga nüüd huvitab, kas on võimalik vahetada ainult reguleerija pistikupesa või peab terve süsteemi välja vahetama seal. Vabandan, kui ikka jääb arusaamatuks, minu teadmised sel alal on napid.

Rene

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Esitulede reguleerijad

Postitus Postitas Tarmo » 25 Nov 2012, 18:06

kalevipoeg kirjutas:Tere

Küsimus on küll veidi arusaamatu, kuid püüan vastata.
Tulede reguleerijad peavad ühesuguste pistikupesadega olema, ei piisa kui aretad ühele juhtmele otsa uue pistiku. Süsteem on erinev ja peab ühtima salongis oleva nupuga.

Kalev
ma kujutaks küll ette et ford kasutab sierradel ikka samu mootoreid erinevate pistikutega (usun et ka muud euro fordid samast ajastust kasutavad samu mootoreid), seega sobiks ka vaid pistiku ümber tegemine.

kalevipoeg
aktivist
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Apr 2008, 22:09
Asukoht: Tallinn Ja Viimsi

Re: Esitulede reguleerijad

Postitus Postitas kalevipoeg » 25 Nov 2012, 19:21

Tere
Minu pusimised selles vallas olid sellised. Enda masin 92a. väljalase, tulede reguleerijad järelikult uuemad. Parempoolne reguleerija oli kunagise avarii käigus viga saanud ja kuidagi ei õnnestunud enda auto peal tööle saada vanema Sierra pealt pärinevaid (2tk.) mootoreid. Proovisin pistiku vahetust. Samas mõlemad vanema tüübi mootorid töötasid laitmatult Ford Transiti peal. Uuem mootor aga Transiti peal tuld ei liigutanud. Ei jäänud siis muud üle kui hankida uuem tule regulli mootor, mille pistikupesa sobis.
Ma olen üsna veendunud, et erinevate pistikupesadega tule mootorid on ka erinevate varuosa numbritega, ega siis Bosch suurest igavusest pistikupesa kuju muutnud. Seda nr. saab teema algataja ise mootori pealt vaadata.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Esitulede reguleerijad

Postitus Postitas Tarmo » 25 Nov 2012, 20:55

ilmselt sul siis ikkagi õigus jah

Vasta