Parem valgus tuledest

Tuled, juhtmestik, elektroonika
Vasta
ValgeKotkas
aktivist
Postitusi: 229
Liitunud: 11 Nov 2012, 21:29

Parem valgus tuledest

Postitus Postitas ValgeKotkas » 25 Juul 2013, 02:17

Jaanus kirjutas:hmm. Jüri kas sa mõtled kõiki juhtmeid nüüd või tule sees olevaid :roll:
Releedest kuni pirnini. Arvatavasti ka vool releesse ja muidugi massid tuleks üle vaadata ma arvan. Ise pole veel sellist süsteemi näppinud ja ei tea, kas neid juhtmeid reaalselt saab uuendada või lihtsam on vedada uued releed.
Mu Golfis, kus vool käib läbi lüliti tegin releedele süsteemi ümber ja vahe oli nagu öö ja päev (~2v tavatuledel ja üle 2,5 täistuledel).
20+a vanad juhtmed...

Pingelangu mõõta nii - multimeetri pluss ots akule (emmad kummad, mis klemmile) ja siis töötava pirniga (kui mootor käima panna saab veelgi "objektiivsemaid" numbreid) miinusotsaga vastavale klemmile pirnipistikus. Negatiivne number, mis ette tuleb on pingelang konkreetses ahelas. Korrata teise akuklemmiga.
Mõlema, negatiivse ja positiivse ahela tulemused liita ning saadu lahutada pingest akuklemmide enda vahel ... Saadud numbrit saab umbeskaudu võrrelda sellise keskmise pirni näitega :

0.5V : 510 lumens
11.0V : 597 lumens
11.5V : 695 lumens
12.0V : 803 lumens
12.5V : 923 lumens
12.8V : 1000 lumens ←Rated output voltage
13.0V : 1054 lumens
13.5V : 1198 lumens
14.0V : 1356 lumens ←Rated life voltage
14.5V : 1528 lumens

Sierral on muidu täitsa nitshevoo juhtmed, kuid pakun kokkuvõttes kaotust ikka sinna ~2v tuuri, ehk siis tavalise auto puhul 1400 lumeni pealt umbes 800 peale :) Vaat et 50%.

http://www.danielsternlighting.com/tech ... elays.html

Kui see modifikatsioon tehtud, siis võib täies rahus hakata paigaldama igasuguseid tuunig +miljon% pirne ja häid tulesid, sest et nad saavad reaalselt voolu peale - tegelik kasu neist ka siis olemas.


E:
Kes ei tea, siis relee on nagu lihtne lüliti. Tood talle klemmidele peale pideva 12v otse akult ning ühendad ka massi, viid vastavast klemmist temast tuledeni juhtme - sealt tulebki puhas võit, uued ja võimalikult lühikesed juhtmed.
Nüüd viia temani signaalijuhe (meie puhul vana tuledejuhe) ja süsteem on töövalmis.
Olenevalt soovist võib kasutada kas 4 või 5. klemmilisi releesid. Ehk siis esimese puhul oleks vaja nii kaug- kui ka lähituledele üks relee, ehk kokku 4tk! Teise puhul, kui võtta selline relee, kus kaks nr 87! klemmi peal võib hakkama saada 2 releega - üks lähi- ja teine kaugtuledele. Eelistan 4x4 klemmilist.

Kõige odavamad releed olen seni Fixuse leti tagant saanud.
Juhtmed olen ostnud seni K-rautast, kus 10m vist 2,5 ruudused (?) juhtmed 9 euri eest. 1,5-2,5 ruudune see juhe olla võiks. Ei tea muidugi, kas tasub panna Audiojuhtmeid, või võiks pigem osta paksema koega autojuhtmeid.

Muidugi ei tasu unustada ka kaitsmeid aku ja releede vahel (10a peaks kena olema). Seni kõige odavamad ja ilusamad kaitsmepesad olen Järve Tööriistamarketist saanud. Selline mõnus 2x2 või 1x4 pesaga junn.
Venikummi

Vasta