Aku laadmine

Tuled, juhtmestik, elektroonika
Vasta
Kriit
turist
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Dets 2011, 09:42

Aku laadmine

Postitus Postitas Kriit » 12 Jaan 2014, 18:02

Tere,

Probleem on järgmine - Nimelt aku laadimisega, mis on saanud väga huvitavaks.
Panen auto käima - aku laeb
Panen maki mängima - aku laeb
Panen tuled põlema - aku laeb
Panen kaugtuled põlema - aku ei lae
Võtan kaugtuled maha - aku ikka ei lae
Lülitan tuled välja - aku hakkab laadima

Võiks ära mainida, et sellele sierrale on pandud sinna laternatesse lisa kaugtuled, mis muidu on tavaliselt teistel tühjad augud.
Samas sai just vahetatud ka armatuuris aku laadimise prin LED pirni vastu... Olen kuulnud, et sellel pirnil on ka mingi roll seal laadmises? Või kas see LED muudab seal midagi?
Autot käima pannes hakkab aku märk armatuuris ilusti põlema, peale väikest gaasi vajutust kustub ära ning laadminine toimub. Samas kui laadmine tagant ära läheb, siis armatuuris aku märk põlema ei lähe.

Ehk siis küsimus on järgmine - Milles võib olla probleem? Või mida üldse veel kontrollida?

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Aku laadmine

Postitus Postitas rinu » 12 Jaan 2014, 19:37

Proovi parem akult/genekalt pinget mõõta. Mingi tulukese järgi on raske öelda. Kui 14 volti ära tuleb siis peaks kõik korras olema.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Aku laadmine

Postitus Postitas Tarmo » 12 Jaan 2014, 19:47

Kriit kirjutas:Tere,

Probleem on järgmine - Nimelt aku laadimisega, mis on saanud väga huvitavaks.
Panen auto käima - aku laeb
Panen maki mängima - aku laeb
Panen tuled põlema - aku laeb
Panen kaugtuled põlema - aku ei lae
Võtan kaugtuled maha - aku ikka ei lae
Lülitan tuled välja - aku hakkab laadima

Võiks ära mainida, et sellele sierrale on pandud sinna laternatesse lisa kaugtuled, mis muidu on tavaliselt teistel tühjad augud.
Samas sai just vahetatud ka armatuuris aku laadimise prin LED pirni vastu... Olen kuulnud, et sellel pirnil on ka mingi roll seal laadmises? Või kas see LED muudab seal midagi?
Autot käima pannes hakkab aku märk armatuuris ilusti põlema, peale väikest gaasi vajutust kustub ära ning laadminine toimub. Samas kui laadmine tagant ära läheb, siis armatuuris aku märk põlema ei lähe.

Ehk siis küsimus on järgmine - Milles võib olla probleem? Või mida üldse veel kontrollida?
see laadimis tuli on jah oluline laadimis ahelas. vaheta see tavalise vastu tagasi. saan aru valgustuse vahetamisest ledide vastu, kuid nahhui vaja märguande tulesi selle vastu vahetada?

Kriit
turist
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Dets 2011, 09:42

Re: Aku laadmine

Postitus Postitas Kriit » 12 Jaan 2014, 21:37

Proovi parem akult/genekalt pinget mõõta. Mingi tulukese järgi on raske öelda. Kui 14 volti ära tuleb siis peaks kõik korras olema.
Mõõtsin pinget, auto tööle pannes näitab ilusti kuskil 14,5 V, ja kui makk ja tuled tööle panna näitab ikka sinna 14,...V. Samas kui kaugtuled tööle panna siis näitab alla 13V, umbes 12,8V.

Vahepeal vahetasin selle sama LED pirni ära, sain teada, et läbi selle aku märgi pirni käib ergutusvool... Sellega kahjuks mure ei lahenenud.
Siis võtsin ette ja puhastasin ilusti massi klemmid ja juhtmed ära.... Samuti ei saanud targemaks.
Nüüd siis võtsin hetkel geneka maha ja viin homme Vana-Narva MNT.le, las ütlevad mulle, kas genekas on korras või mitte... Siis saab viga edasi otsida.
saan aru valgustuse vahetamisest ledide vastu, kuid nahhui vaja märguande tulesi selle vastu vahetada?
Sellepärast, et kui ma juba olen lahti kakkunud spido ploki, siis on väga lihtne neid ära vahetada, peale selle sai mõeldud, et ehk näitavad vähe paremini need seal kas siis põledes või vilkudes... ja ennäe, näitavadki.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Aku laadmine

Postitus Postitas Tarmo » 12 Jaan 2014, 22:24

Kriit kirjutas:...
saan aru valgustuse vahetamisest ledide vastu, kuid nahhui vaja märguande tulesi selle vastu vahetada?
...peale selle sai mõeldud, et ehk näitavad vähe paremini need seal kas siis põledes või vilkudes... ja ennäe, näitavadki.
kuidas nii pime endale load sai kui tava pirniga isegi ei näe, minu sierradel säravad küll piisavalt eredalt, või ongi nagu lihtsalt kodu hoovis sees istumise teema?

Kriit
turist
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Dets 2011, 09:42

Re: Aku laadmine

Postitus Postitas Kriit » 12 Jaan 2014, 22:54

kuidas nii pime endale load sai kui tava pirniga isegi ei näe, minu sierradel säravad küll piisavalt eredalt, või ongi nagu lihtsalt kodu hoovis sees istumise teema?
Enda arust on silmadega kõik korras, sa tekitad minul küsimuse, et miks inimesed vahetavad endal erinevaid pirne, nagu näiteks kasvõi esituledes olevaid? Vb mõni tahab lihsalt proovida, milline valgus talle kõige paremini sobib? Või sa ei suudaks seda uskuda?

Kasutaja avatar
Six-Fo
fanaatik
Postitusi: 800
Liitunud: 15 Sept 2012, 10:26
Asukoht: Tallinn/Põltsamaa

Re: Aku laadmine

Postitus Postitas Six-Fo » 12 Jaan 2014, 22:59

Kriit kirjutas:Võiks ära mainida, et sellele sierrale on pandud sinna laternatesse lisa kaugtuled, mis muidu on tavaliselt teistel tühjad augud.
Kuidas seda nyyd mõista? Ise lisatuled juurde pandud ja mis aukudest jutt käib mis tavaliselt tyhjad?
http://www.youtube.com/user/CmCarVideos" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/Cm.Vids" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Aku laadmine

Postitus Postitas Tarmo » 13 Jaan 2014, 00:17

Six-Fo kirjutas:
Kriit kirjutas:Võiks ära mainida, et sellele sierrale on pandud sinna laternatesse lisa kaugtuled, mis muidu on tavaliselt teistel tühjad augud.
Kuidas seda nyyd mõista? Ise lisatuled juurde pandud ja mis aukudest jutt käib mis tavaliselt tyhjad?
ma pigem arvan et ta ei teadnud et on olemas nendest tuledest kahte varianti, lisa kaugetega ja ilma
Kriit kirjutas:
kuidas nii pime endale load sai kui tava pirniga isegi ei näe, minu sierradel säravad küll piisavalt eredalt, või ongi nagu lihtsalt kodu hoovis sees istumise teema?
Enda arust on silmadega kõik korras, sa tekitad minul küsimuse, et miks inimesed vahetavad endal erinevaid pirne, nagu näiteks kasvõi esituledes olevaid? Vb mõni tahab lihsalt proovida, milline valgus talle kõige paremini sobib? Või sa ei suudaks seda uskuda?
ei no esitulede omadest saan aru, spido tuledest saan kah aru, et võtad selle rohelise bläusti maha ja paned terava valge asemele, kuid märgutule pirnist ei saa aru, tulemus on ... ikka punane, ja kui ta on oluline osa ahelast siis ma ei näe mõtet näppida

Kriit
turist
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Dets 2011, 09:42

Re: Aku laadmine

Postitus Postitas Kriit » 13 Jaan 2014, 16:18

ma pigem arvan et ta ei teadnud et on olemas nendest tuledest kahte varianti, lisa kaugetega ja ilma
Ei teadnud jah, olen lihtsalt teistle näinud, et seal ei ole, samas scorpiotel on seal pirnid olemas.

Aga asi praegu nii kaugel, et helistati, et genekas nüüd on korras. Rohkem ei uurinud, et mis seal viga oli või ei olnud... homme lähen toon ära ja küsin eilt , et mis nad vahetasid seal midagi või muutsid midagi või mis seis üldse oli... siis panen peale ja vaatan, kas probleem sai lahenduse.

tinnuri
turist
Postitusi: 36
Liitunud: 24 Okt 2012, 22:56

Re: Aku laadmine

Postitus Postitas tinnuri » 04 Nov 2016, 11:22

Kriit kirjutas:
ma pigem arvan et ta ei teadnud et on olemas nendest tuledest kahte varianti, lisa kaugetega ja ilma
Ei teadnud jah, olen lihtsalt teistle näinud, et seal ei ole, samas scorpiotel on seal pirnid olemas.

Aga asi praegu nii kaugel, et helistati, et genekas nüüd on korras. Rohkem ei uurinud, et mis seal viga oli või ei olnud... homme lähen toon ära ja küsin eilt , et mis nad vahetasid seal midagi või muutsid midagi või mis seis üldse oli... siis panen peale ja vaatan, kas probleem sai lahenduse.
Huvitaks kas said laadimise korda? Mul omal sierral ka mure laadimisega. Mul näitab pinget kuskil 11.9V. Süüte sisse keerates akutuli põleb kenasti aga kui mootor käib siis ei jää põlema et näitaks et genekas õhtal. Vahetasin ka pingeregulaatori ära koos uute harjadega ja tulemus ikka null. Samas kui töötava mootoriga akut vahetasin siis auto välja ei surnud. Mingisugune laadimine siiski vist on aga see ilmselt olematu.

Vasta