Jahutusventilaatori kiiruse reguleerimine?

Tuled, juhtmestik, elektroonika
Vasta
nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Jahutusventilaatori kiiruse reguleerimine?

Postitus Postitas nustu826 » 10 Dets 2009, 20:53

Tere

Küsimus siis selles, et kuidas oleks võimalik koduste vahenditega autole peale siis selline asi, et oleks võimalik jahutusventilaatori pöördeid muuta?

Nimelt kipub mu diisel üle kuumenema ja elektriline vent läheb nupust mul käima täispööretel.Originaalventikat enam ees ei ole, kuna see sai kannatada nii palju, et viskasin selle koos rihmarattaga eest minema.

Tahaks aga sellist varianti, et saaksin ise reguleerida ventilaatori pöördeid, aga ei oska el.skeemi selle koha pealt teha. Potekaks kasutatavaid nuppe mul mitu tükki(salongivent, tulede kõrguse regulaator, salongivalgustuse tulede regulaator jne). Aga välja ei ole ma veel mõelnud seda, et kuidas neid asju kõike kokku ühendada et asi tööle ka jääks. Otse vooluahelasse ei saa panna, kuna tarbimine ju päris suur. Peab kasutama releed ja siis relee juhtahelasse kuidagi ühendama. Siit aga küsimus, et millist releed saab kasutada ja kas seda tavalise auto pealt leida ka võib? Tavarelee ju sellise asja puhul ei tööta minuarust?

kalevipoeg
aktivist
Postitusi: 427
Liitunud: 25 Apr 2008, 22:09
Asukoht: Tallinn Ja Viimsi

Re: Jahutusventilaatori kiiruse reguleerimine?

Postitus Postitas kalevipoeg » 10 Dets 2009, 21:38

Miks sa tahad jahutusvendi kiirust reguleerida? Vent ju selleks ongi,et jahutada.Aga kui hirmsasti midagi meisterdada tahad siis kütteventika regulaator koos selle jullaga mis mootorile voolu annab.Siis saad 3 kiirust millest 1. aste suht möttetu.

Kasutaja avatar
Tehnic
fanaatik
Postitusi: 960
Liitunud: 10 Apr 2007, 21:55
Asukoht: Tallinn

Re: Jahutusventilaatori kiiruse reguleerimine?

Postitus Postitas Tehnic » 11 Dets 2009, 21:42

kõige lihtsam vist jah nii et võtta puhuri mootori pealt see junn mis teeb 3astet ja siis puhuri lülitist toimima panna asi..vanemal puhuri mootoril on 4juhet selle junni küljes aga uuel oli palju rohkem...sellesse ma ei süvenenud miks rohkem aga see neljaga oli väga lihtne...1mass ja 3voolu...muide see lüliti küll potekana ei toimi :roll:
XR4 2.9i

Vasta