Küttepump.

Tuled, juhtmestik, elektroonika
martint
kasutaja
Postitusi: 166
Liitunud: 28 Juun 2009, 15:40

Küttepump.

Postitus Postitas martint » 17 Mai 2010, 22:32

Jama selles siis, et küttepump ei saanud voolu peale, nii.. pold pikemat mõtlemist, kui kontrollisin paagi küljes olevad juhtmed üle, numbrilaua taga oleva pistiku kontrollisin ka üle. Võtsin pumba paagist välja, kontrollisin ega see ei ole otsa saanud kuid pump oli korras.
Ei viitsinud siis palju mõelda, kuna oli vaja sõitu ruttu minna, paak sai siis alla tagasi... ja pumbale võtsin voolu tagatuledest.
Kuid küsimus siis selline, kust kaudu jooksevad pumbajuhtmed, äkki kusagil vahepeal veel mingi pistik mis võib jamada?. Releed nagu enda meelest vahetasin õige. Tähistatud oli ta kaitsmeblokis D tähega.. Mingi Pruuni värvi relee oli , suhteliselt väike. Homme või mingi päev võin pildi ka teha millise vahetasin.
Oleks vaja korda saada, kuna ülevaatus tulekul.
Ostetud sai ka uus küttepump, kuid ei ole jõudnud seda veel proovida.

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: Küttepump.

Postitus Postitas IvoK » 18 Mai 2010, 00:10

Kontrolli akku taga olevad 3 pistikut üle, seal jookseb ka benapumba toide. Vaata klemmid üle ja kas pistikud on korralikult koos. 8)
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

martint
kasutaja
Postitusi: 166
Liitunud: 28 Juun 2009, 15:40

Re: Küttepump.

Postitus Postitas martint » 18 Mai 2010, 07:37

Tegelen kohe sellega, kui maale jõuan!
Tähh igaljuhul.
Kellelgi mingeid ideid veel tuleb, siis võib aga kirjutada!

martint
kasutaja
Postitusi: 166
Liitunud: 28 Juun 2009, 15:40

Re: Küttepump.

Postitus Postitas martint » 21 Mai 2010, 13:25

Niisiis, need kolm pistikut aku taga, võtsin siis lahti.... seal oli mingi selline roheline möks neild sees, üritasin siis sellest nii puhtaks teha kui sain, aga ei midagi ikkagi.
Ei võta pumpa järgi.
Kuskohas veel mingeid pumba pistikuid on? Keegi kui viitsib elektriskeemilt uurida ja öelda, oleksin tänulik talle.!

Kasutaja avatar
IvoK
sõltlane
Postitusi: 2070
Liitunud: 23 Apr 2006, 10:42
Asukoht: Järvamaa-Tallinn.

Re: Küttepump.

Postitus Postitas IvoK » 21 Mai 2010, 13:57

No aga kontrolli ntks need pistikud üle, kas sinna tuleb ültse vool peale, kui sinna tuleb, siis pead hakkama edasi otsima, paremalt poolt küljekarbi pealt jooksevad juhtmed taha pagassi nr-

Kui ma õigesti mäletan siis oli keskmine pistik see kust ka benapumba toide läbi jooksis. :roll:
Sierra 2.0i 85a
Sierra 2.0i 93a
Probe 2.5 96a
M3 1.6 04a
Sierra 2.0i 92a
Mondeo 2.0 103 11a

martint
kasutaja
Postitusi: 166
Liitunud: 28 Juun 2009, 15:40

Re: Küttepump.

Postitus Postitas martint » 21 Juun 2010, 16:03

Nüüd kus tulede süsteemiga kustus pump täitsa ära, peab hakkama siiski viga otsima, kuid tekkis selline mõte, et kas mitte aju pistikus ei või probleem olla, et pump voolu ei saa?
Olen kusagilt kuulnud, et need Aju pistikud on ka igavesed Sitad.

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: Küttepump.

Postitus Postitas tamar » 21 Juun 2010, 18:54

Osadel see nn avarii lüliti, see ikka ´´õiges´´ asendis ?

OHC mäletan oli aju juures eraldi juhe kohe kütusepumba tarbeks ning kaitse selle juhtme vahel. Need võid üle kontrollida.
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: Küttepump.

Postitus Postitas nustu826 » 21 Juun 2010, 19:30

kaitsmekarbi tagaosas on kaitse ka veel

martint
kasutaja
Postitusi: 166
Liitunud: 28 Juun 2009, 15:40

Re: Küttepump.

Postitus Postitas martint » 21 Juun 2010, 21:39

Avariilüliti tundus õiges asendis olema, eks ma homme viin masina garaaži siis lasen trellia selle avariilüliti ka lahti, tsekkan seda ka..
Kaitsmekarbis olev kaitse on korras.
Kuskohas täpsemalt asub aju juures see kaitse?..
On vaja selleks terve armatuuri alumine osa ära kiskuda??

DonLino
turist
Postitusi: 44
Liitunud: 25 Jaan 2009, 23:02

Re: Küttepump.

Postitus Postitas DonLino » 10 Apr 2011, 19:59

tekkis ka just selline probleem, kontrollisin pumba üle see töötab, kaitsmed olid korras, relee oli korras aga pump ikka ei löö, vool ei jõua kohale. Lihtsalt lampi poole sõitmise pealt jäi seism aja kuulsin et pump enam ei löö, võtsin selle avarii lüliti ka vahelt ära ja ikka ei kõppugi, et kas keegi on leidnud endal vea üles, siis tean kus kohast enamvähem otsida viga!!!!!

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Küttepump.

Postitus Postitas rinu » 29 Apr 2011, 20:14

Tere sierrahuvilised.

Mul juhtus täna selline lugu, et sõitsin autoga garaažist välja velgi vahetama. Kui see töö tehtud siis enam käima ei läinud. Pumpa järgi ei võtnud. Sõber rääkis, et eks see pump seal kuskil taga paagi juures ole jne ja et otsi pagassist juhtmeid. Keset varuratta auku oli üks suur kobakas, kaks juhet läks pistikuga külge. Mõtlesin äkki siis selle viga, et varurattaga tolle pihta läinud vms. Kahe kruviga oli kinni, keerasin ta lahti, võtsin pistiku lahti. Mingi väga imelik jupp on too, midagi logiseb sees nagu miski kuul. Sõber arvas, et see peaks olema pumba avariilüliti. Peal on kirjad Ford E1AE-9347-AZB \n FIRST INERTIA SWITCH. MADE IN ENGLAND. \n 0980S231D. Kui tolle julla küljes olnud juhtmed traadijupiga lühisesse lasta siis oli kõik korras nagu imeväel. Täielik müstika. Võtan esimese ettejuhtuva asja ette ja oligi õige.

Nii et kellel pump järgi ei võta siis proovige sellist asja otsida. Minu küsimus on kust kurat ma uue saan ja mis asi see üldse õigemini on?

Jupp leitud 88 aasta luukpära sierralt.

Kasutaja avatar
XcosworthX
fanaatik
Postitusi: 821
Liitunud: 24 Nov 2007, 01:45
Asukoht: põlvamaa

Re: Küttepump.

Postitus Postitas XcosworthX » 29 Apr 2011, 21:01

et kõigile oleks teada siis kütusepumba relee ja kaitse on aju juures.Kui vaja siis homme võin pilti teha jne....
endal kah hetkel teema et uus mootor ja teine juhtmestik aga ei kõppugi kuskil :P
aga natuke autodatat urgitsedes sain asjale jälile kui loogiliselt mõelda :roll:

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Küttepump.

Postitus Postitas Tanel » 29 Apr 2011, 21:18

rinu kirjutas:Tere sierrahuvilised.

Mul juhtus täna selline lugu, et sõitsin autoga garaažist välja velgi vahetama. Kui see töö tehtud siis enam käima ei läinud. Pumpa järgi ei võtnud. Sõber rääkis, et eks see pump seal kuskil taga paagi juures ole jne ja et otsi pagassist juhtmeid. Keset varuratta auku oli üks suur kobakas, kaks juhet läks pistikuga külge. Mõtlesin äkki siis selle viga, et varurattaga tolle pihta läinud vms. Kahe kruviga oli kinni, keerasin ta lahti, võtsin pistiku lahti. Mingi väga imelik jupp on too, midagi logiseb sees nagu miski kuul. Sõber arvas, et see peaks olema pumba avariilüliti. Peal on kirjad Ford E1AE-9347-AZB \n FIRST INERTIA SWITCH. MADE IN ENGLAND. \n 0980S231D. Kui tolle julla küljes olnud juhtmed traadijupiga lühisesse lasta siis oli kõik korras nagu imeväel. Täielik müstika. Võtan esimese ettejuhtuva asja ette ja oligi õige.

Nii et kellel pump järgi ei võta siis proovige sellist asja otsida. Minu küsimus on kust kurat ma uue saan ja mis asi see üldse õigemini on?

Jupp leitud 88 aasta luukpära sierralt.
Avariilüliti,mis peale pauku lööb pumba järelt ära,lihtsam on nii et lõika see pistik ära ja pane juhtmed kokku,enamus sierradel ei toimi see enam nagu peaks ja lülitub välja liiga kergelt,endal olen samamoodi otsad kokku keerand ja ära teipind.
Edu.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
rinu
Webmaster
Postitusi: 767
Liitunud: 12 Dets 2010, 20:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Küttepump.

Postitus Postitas rinu » 29 Apr 2011, 21:26

Ma olen vist hull aga ma siiski proovin uue leida. Kui sellist asja saada on ja hind väga üle mõistuse pole siis ikka vahetan ära. Egas seda ei tea kunagi millal see pauk tuleb ja kui ta tuleb siis oleks küll tänulik kui pump töö lõpetaks.

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Küttepump.

Postitus Postitas Tanel » 29 Apr 2011, 21:28

Kui korralik pauk tuleb,siis vaevalt enam sierraomanik elus on,aga kui väike kõks siis suudad vast ise süüte välja keerata :P
Ühesõnaga mõtetu asi,surm siin või siberis.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Vasta