Probleem Sierraga

Tuled, juhtmestik, elektroonika
Vasta
Talts
turist
Postitusi: 30
Liitunud: 09 Okt 2010, 14:00

Probleem Sierraga

Postitus Postitas Talts » 15 Nov 2011, 20:31

Tegemist pritse mootoriga, ohc, 74kw. Nimelt eile kadus täiesti lambist säde ära. Pensu peale tuleb a küünlad täitsa kuivad. Oskab öelda keegi milles probleem?
Küünlad uued, jagaja rootor, kaas, küünlajuhtmed samuti. Süütepooli "+"ile vool tuleb kuid miinusele mitte.

temps
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 30 Nov 2007, 02:12
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas temps » 23 Veebr 2012, 16:31

Elustaks korra teemat ja uuriks kas keegi oskab miskit öelda? Endalgi + tuleb vool peale aga miinusele mitte ja sädet ei ole, benapump töötab.

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas nustu826 » 26 Veebr 2012, 20:55

Jagajas olev halli andur, kui tal see ikka oli seal.

Poolile peabki tulema süüde sees +12V peale. - klemmile antakse mass peale vastavalt siis halli anduri järgi, mis ütleb ära selle hetke millal sädet vaja oleks. Kui andur otsas, siis ei maandata pooli ja sädet ei teki.

Hetkel jään vastuse võlgu täpse kontrollimise suhtes. 3 juhtmega pistik siis peaks olema jagaja küljes. Takistust mõõta ei tohi. Ühele tuli +12V, ühest anti anduri signaal välja ja äkki oli üks siis maandus.
Vast proovilambiga(mitte LED) saab ka seda andurit jäljendada. Et võtad poolist tuleva kõrgepingejuhtme, ühendad küünla sinna et sädet kontrollida ja siis süüde sees lambiga hetkeks maandad jagaja küljes signaali juhet ja peaks säde tekkima...

temps
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 30 Nov 2007, 02:12
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas temps » 27 Veebr 2012, 07:24

Aga kui tegemist on suure jagajaga kuda siis käituda, sellel pole halliandurit jagaja sees.

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas nustu826 » 27 Veebr 2012, 22:32

Krt ei saa nüüd enam aru mida sa selle "suure" jagaja all mõtled? Kas selline nagu 2 nukaga mootoril on?

Aga kui jagaja sees ei ole mingit andurit, siis on see andur eraldi, kust siis vajalik info saadakse. Nuka andurit minuteada tavalisel R4 ei ole ühelgi(jätame 16V välja sest nendega kokku ei ole puutunud). Kontrolli väntvõlli(pöörlemissageduse) andurit.

Tegelikkuses aga ürita veakoode lugeda kah. Peaks vist saama juba.... Tavaline LED tester ja jupp juhet sildamiseks siis vaja....

Kas tahhomeeter muidu käiamisel liigutab ennast natuke?

temps
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 30 Nov 2007, 02:12
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas temps » 28 Veebr 2012, 00:05

Suure jagaja all mõtlesin seda jagajat millel on kommuntaator küljes, sellele ei lähe rohkem juhtmeid kui kommuntaatori oma.
Tahhomeeter liigutab ennast korraks, siis kui käiamise lõpetan, seega ise usun, et süütepool ei saa vajalikult andurilt infot.
Tahakski nüüd teada mis andur see on mis süütepoolile infot peab andma. 2 juhet on kapotiall veel lahtised, üks tundub olevat kas mingi õli või millegi taseme jaoks ja teist ei tea. Üritan mingi pildi ka kuskilt leida.
Pilt See on siis see juhe mida ei tea kuhu panna
E: Sain ka teada kuhu see lahtine pistik läheb, tegemist oli mootori tempi anduriga.
Viimati muutis temps, 03 Mär 2012, 21:33, muudetud 2 korda kokku.

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas nustu826 » 28 Veebr 2012, 00:12

Äkki leiad jah pildi jagaja kohta, kuigi ma ei pruugi osata sind rohkem aidata..

temps
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 30 Nov 2007, 02:12
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas temps » 28 Veebr 2012, 00:56

Pilt
See on siis see jagaja, ei leidnus kahjuks paremat pilti.

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas nustu826 » 28 Veebr 2012, 20:11

Selline juhtmeots võib kuuluda millele iganes - alates siis süütepooli klemmist ja lõpetades starteri ergutusega. Täiesti võimalik et jääbki lahtiseks....

Aga ehk leiad täpsemad andmed mootori kohta - kw, aasta ja mootorikood kah ei teeks paha. Hetkel kõik mida võrdlesin omavad jagaja sees andurit. Ja kas oled ikka kindel et ikka õige jagaja on?

Sessuhtes et milline pistik seal jagaja küljes siis on? Ja see kommutaator on 6 klemmiga eks?

temps
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 30 Nov 2007, 02:12
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas temps » 29 Veebr 2012, 05:12

See pilt on suurest jagaja ja see pistik ongi kommuntaatori pistik. Suure jagajaga peaks süütepool kuskilt mujalt infot saama kui jagajast. Praegu saab siis seda katsetada, et hallianduriga jagajalt otse süütepoolile need voolud peale viia ja vaadata kas tekib säde.

temps
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 30 Nov 2007, 02:12
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas temps » 03 Mär 2012, 21:30

Nii teada saanud nüüd niipalju, et kõik muu töötab peale selle, et süütepool ei saa informatsiooni mootori pöörlemise kohta.
Mõni targem mees võiks nüüd öelda kust saab "suure" jagajaga sierra selle info. Eile sai käidud sõbra sierrat uurimas millel on suur jagaja ja seal on kõik juhtmed samamoodi nagu minu sierral, temal ka säde puudu aga eelmine aasta töötas ilusti niiet mina ei saa nüüd täpselt aru miks minu masin infot kuskilt kätte ei saa.
Küsiks veel kuhu täpsemalt jooksevad hallianduri juhtmed? Äkki on keegi lammutanud ja oskab öelda, niipalju sain elektrikust aru, et peavad jooksma kommuntaatorisse aga millised täpsemalt, äkki saab kuhugi hallianduri vahele pista ja peaks kõik korras olema.
Täpsemad andmed mootori kohta, 2.0l, 85kw, ohc, pritse, mootori koodi ei tea.

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas Dexter » 04 Mär 2012, 11:41

kui pildilt õigesti näen, siis hallikas paistab jagaja rootori all olevat. :roll:
tema juhtmed jooksevad ikka kommukasse ning tavaliselt on neid 3 :D

temps
kasutaja
Postitusi: 104
Liitunud: 30 Nov 2007, 02:12
Asukoht: Tallinn

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas temps » 04 Mär 2012, 15:43

Aga kuskohas ta ühendub kommukaga, jagajast ei tule rohkem juhtmeid välja?

Sten P
kasutaja
Postitusi: 61
Liitunud: 04 Jaan 2012, 21:22

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas Sten P » 17 Juul 2017, 18:13

Mul ka sädet pole, aga minu karpaga sierral pole ka kommutaatorit

lauren
aktivist
Postitusi: 217
Liitunud: 11 Dets 2010, 22:43
Asukoht: Linnuvabriku Garaaž

Re: Probleem Sierraga

Postitus Postitas lauren » 17 Juul 2017, 20:50

Sten P kirjutas:Mul ka sädet pole, aga minu karpaga sierral pole ka kommutaatorit
Kas sul on 2.0 ühenukaline mootor? Kui jah, kas süüdet sisse keerates tühikäigumootor toimetama hakkab?
Kui ei hakka, siis vahetada kõigepealt ära aju mis süütepooli lähedal asub (mul oli see vigane, peale vahetust pill käis)
Üle tasub veel vaadata kõik aku plussjuhtmed, et seal oleks head ühenduseks ning aju saab ühenduse releest mis mu sierral asus armatuuri taga, kindalaeka üleval (oli kollane kui mäletan õieti).

Vasta