sportnukk

Kapotialused jutud
tugrik
turist
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Mär 2007, 11:26

Postitus Postitas tugrik »

niikui ütleb kodanik detjonõshev , siis on fordi dohc mootori puhul tegemist kõige "mittesportlikuma mootoriga" ( samõi antisportivnõi dvigatel v mire). Aga keegi ei keela arendada ka nn. surnud asja
nõka nõõ
Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jesper »

Jep, kui näpud sügelevad siis ostke paarisaja krooni eest OHC ja laske see ribadeks, juppe ja knowhowd on saada nagu putru. Nädalavahetusel just magasin maha eBay oksjoni kus oleks saanud suhteliselt agressiivse kasutatud nuka 500 eeguga. Ühed sepistatud turbo kolvid läksid mõnda aega tagasi 700ga/4tk jne.
Kristjan
fanaatik
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Apr 2007, 22:55

Postitus Postitas Kristjan »

sierra87 kirjutas:1. käik natuke üle 50km/h (2.0iS)
2.käik umbes 110km/h
3.käik umbes 160km/h
eriti ei ole aega uurida seda spidot kui piirajasse läheb ju:D
4. ja 5. käiguga pole tahtmist olnud piirajat oodata :)kaua läheb aega ja ma usun et ta läheb ennem kokku kui ma piirajani jõuan ja viiendaga jääkski seda piirajat ootama arvatavasti
Kusjuures korralik is jookseb 5 käik piirajas 200 km/h minu kunagine nii läks vähemalt. sai võsul käidud ühel valgel suveööl 8)
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo »

kihutage jah öösiti kuna siis politseid vähem ja liiklus harvem, kuid arvestage et metsloomad on rumalad ja nad on öösiti just liikvel. 200km/h põtra panna on vist saavutus omaette, tõenäoliselt ise sa sellest siis ei räägi
Kristjan
fanaatik
Postitusi: 558
Liitunud: 23 Apr 2007, 22:55

Postitus Postitas Kristjan »

tarmo kirjutas:kihutage jah öösiti kuna siis politseid vähem ja liiklus harvem, kuid arvestage et metsloomad on rumalad ja nad on öösiti just liikvel. 200km/h põtra panna on vist saavutus omaette, tõenäoliselt ise sa sellest siis ei räägi
Ma usun et lenska mnt on eestis üks ohutumaid kohti kus kiirust ületada.
motohead
kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 07 Veebr 2007, 13:22
Asukoht: valga

Postitus Postitas motohead »

muide mis mina teada sain et sport nukkasid on sitaks lihtne ise aretada ma käin praegu ise tihemetsas koolis ja meie õpa on mootori tuunimise fanatt ja ta tegi ise oma audi 2,2turbole sport nukad ma sain ka sinna oma näpud ligi ja see polegi -tsenseeritud- kerulina:D meil siin töökojas tasalihvimis pink korras ja nüüd õpa on nagi meistrimees laseb siin
jutu point siis selles et kui keegi soovib siis ma saaksin talle ära teha kõik mis vaja kulub vaid üks tubli päev ja valmis teine päev ja ploki kaan ka ilusti ära teha
kui keegi tahab siis pärnu piires laske aga käia minu tel 56727044
auto all ma sündisin ja suren ka;)
TOm
Administraator
Postitusi: 1182
Liitunud: 19 Mai 2006, 17:32
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas TOm »

tule parem tehnika kõrgkooli õppima, siis härrased J.Sein, H.Rämmal ja J.Luppin seletavad ära mida sellise põlve otsas tehtud nukad tähendavad...hea kui nad sulle kere peale ei anna sellise jutu eest :D
powered by 2.0 Ohc
sierra87
aktivist
Postitusi: 249
Liitunud: 19 Jaan 2007, 17:14
Asukoht: valgamaa
Kontakt:

Postitus Postitas sierra87 »

põlve otsas? kui tehakse masinatega ja oskajad teevad?
ega kõik ei käi päriselt nii nagu teoorias on ju
mina usun väga hästi seda juttu et tehakse tavalisest nukist sport nukk :wink:
kõik on võimalik kui vaid isu on
inimene ütles just et tehti autole sport nukk,ju siis oli nii
ei ole vaja ju targutama hakata kohe et mingitele vanadele selline asi ei meeldi ja siis kohe nii ei saa või midagi sellist
xr4
fanaatik
Postitusi: 833
Liitunud: 08 Okt 2006, 21:40
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas xr4 »

tava nukast sportnukk?
see sii tähendab et lihvitakse tõuse/langusi järsemaks et klapp püsiks kauem kinni
mina vähemalt muud moodi aru ei saa :?

muidugist teine asi on kui see tehakse nuka toorikust vms
Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jesper »

Ei, väga suur osa tuuningnukkadest tehakse muideks stocki lihvimise teel, mitte toorikust. Vaata näiteks Cossie vabalthingavanukkasid Burtonist, peaaegu kõigi puhul ostetakse hea meelega su originaalne nukk tagasi, huvitav-huvitav miks :) Tehnoloogia on selline, et nuka baasraadiust vähendades saab tõusu ja durationit juurde, umbes nagu suurendaks nuki profiili. Seejärel kui profiil on "suurendatud", lihvitakse sealt välja selline kuju nagu parajasti tarvis.

Samas igasugu külaseppadel võib ju olla tehnika, aga ei usu et see "nagu parajasti tarvis" ehk knowhow neil nii lihtsalt tuleb. Lihtsalt suvaliselt lihvimine on suht pointless, see peab ikka väga täpselt välja mõeldud olema. Lisaks on vaja valmis asi ülitäpselt üle mõõta, et kas vastab projektile.
TOm
Administraator
Postitusi: 1182
Liitunud: 19 Mai 2006, 17:32
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas TOm »

motohead kirjutas:muide mis mina teada sain et sport nukkasid on sitaks lihtne ise aretada ma käin praegu ise tihemetsas koolis ja meie õpa on mootori tuunimise fanatt ja ta tegi ise oma audi 2,2turbole sport nukad
et ma targutan jah....kui nukkasid nii sitaks lihtne teha, siis miks pole eesti neid inimesi täis ja tellitakse sportnukkasid hirmsa raha eest.

ma usun, et midagi sportnuka laadse asja suutis ta valmis teha, aga kas need tõusud ja langused on ka need mida vaja...

ma saan aru, et õpid autondust ja oled tulihingeline tuuningu fänn, aga kõik asjad ei ole nii lihtsalt teostatavad kui näib.
ma ise õpin sama asja, aga tehnika kõrgkoolis ja 3. kursus sai ka juba läbi...seega on mind pilvedest juba maapeale toodud tuuningu osas...ja ei ole mõtet sul hakata pritsime, et kõik on lollid ja aint targutavad! anname infi kuidas tuunida nii, et mootorit kohe ära ei lõhu.

samas keegi ei keela sul tuunida nii nagu ise tahad


ja üleüldse kui originaal nuka profiili järsemaks teha, siis peab sinna midagi otsa keevitama ju...ku iniisama lihvida, siis muutub nukk madalamaks ja klapp ei avane nii palju kui vaja. :roll:
powered by 2.0 Ohc
motohead
kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 07 Veebr 2007, 13:22
Asukoht: valga

Postitus Postitas motohead »

selles osas sul tom jah õigus et ma veel suht noor olen ja pea pilvedes aga siiski olen seda ise näinud niipalju ma võin selgitada selle tõusu kohta veel et nuka ümar osa lastakse piisavalt palju maha ja siis nukk ise ka siledamaks
klapi tõusu saab sellega juurde et nuka kõrgus jääb samaks aga ülejäänud osa lastakse maha siis regullitakse klapid õige paisumis pilu peale ja saadakse nii klapi tõusu juurde
täpsemalt ei oska selgitada aga kõik toimis täitsa sest õpa audi sõidab praegu ilusti ja käis isegi haapsalus sõitmas
auto all ma sündisin ja suren ka;)
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Postitus Postitas Tarmo »

neid mehi kes oskavad nukka teha ikka on mõningad eestis, kuid neid jääb järjest vähemaks. muide tartus on ühel mehel pregu järjekord 60 nukka (2 teeb päevas (lihvib ja keevitab)) paljud muidugi ei oma kontakte selliste meestega sellepärast tellivad, paljud ei usu eestis tehtud asjadesse, ja ei õpita neid nukki tegema sellepärast et kõik tahavad ju saada ülemusteks mitte töölisteks
Jesper
aktivist
Postitusi: 348
Liitunud: 04 Veebr 2007, 21:31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jesper »

TOm kirjutas: ja üleüldse kui originaal nuka profiili järsemaks teha, siis peab sinna midagi otsa keevitama ju...ku iniisama lihvida, siis muutub nukk madalamaks ja klapp ei avane nii palju kui vaja. :roll:
Vaata, nukal on nn "base circle" ehk kujuteldav ring millega võrdse tõusu korral on klapp kinni, ning "lobe lift", mille korral ta on maksimaalselt avatud. Sisuliselt on base circle nuka tagumine poole ning lobe lift nuka tipu kaugus võlli tsentrist. Kui sa nüüd nuka tagumise poole raadiust vähendad, siis klapitõus suureneb, sest klapitõusu mõõt on base circle ja lobe lifti kõrguse vahe.

Pilt
Camshaft Attributes
Here is what would be seen looking at a pushrod V-8 cam, end on. 1. Intake lobe lift, 2. Exhaust lobe lift, 3. Intake duration, 4. Exhaust duration, 5. Overlap, 6. Lobe Centerline Angle (LCA), 7. Cam Advance (A) and Retard (R).
http://www.popularhotrodding.com/tech/0 ... ft_basics/

Sinu kirjeldatu on ka muidugi õige, base circle vähendamise asemel võib ka lobe lifti suurendada või kasvõi mõlemit koos teha, aga reaalselt stock nuka ümberlihvimisel on tihti base circle vähendamine lihtsam ja odavam. Vähemalt sellistes piirides, mida klapiajam veel välja kannatab. OHC puhul näiteks on väga lihtne, mingi piirini reguleerid lihtsalt nookureid ning kui seal sein ette tuleb, siis paned pikemad klapid. Ainsaks piiriks jääb nuka vastupidavus, seda ei saa päris pliiatsiks ka lihvida, muidu läheb pooleks nagu kõrsik.

A muidu Motohead, kui täpne see pink seal on? Kui ma näiteks joonistan CAD-is nuka profiili valmis, siis kas selle saab mingi 0,01mm täpsusega metalli viia (alla selle ei mängi vist eriti välja, pärast võin täpsemalt arvutada), või käib asi kuidagi käsitsi? Ma naljapärast olen mõned nukaprofiilid joonistanud, proovi mõttes võiks tegelt ju mõne välja lasta ja vaadata kuidas kulgeb. Ega need Kent Cams, Piper jms ka mingid ime-raketiteaduse firmad pole, lihtsalt nad alustasid põlve otsas tegemise ja kogemuste kogumisega mitukümmend aastat tagasi :)
motohead
kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 07 Veebr 2007, 13:22
Asukoht: valga

Postitus Postitas motohead »

midagi sellist ma mõtlen jah:D
auto all ma sündisin ja suren ka;)
Vasta